Кошик
72 відгуків

Силіконовий герметик

Герметик силіконовий універсальний матеріал, який не тільки забезпечує захист поверхні від зовнішніх впливів, але і запобігає її руйнуванню. Склад силіконового герметика включає достатню кількість компонентів, які і надають йому певні властивості. Він складається з 5 основних компонентів:
· Основа на базі силіконового каучуку
· Підсилювач.
· Вулканізатор
· Праймер зчеплення.
· Силіконовий пластифікатор.

Силіконові герметики, до складу яких входять фунгіциди, мають санітарними властивостями. Подібні матеріали перешкоджають утворенню і поширенню цвілі, грибка і, переважно, застосовуються в приміщеннях з підвищеною вологістю.

За кольором однокомпонентні герметики діляться на безбарвні і кольорові. Відтінок матеріалу абсолютно не впливає на робочі властивості матеріалу. Виняток можуть становити продукти, на яких позначена залежність властивостей від кольору.

За ступенем затвердіння силіконові герметики бувають нейтральними і кислотними. Кислотні у процесі затвердіння виділяють оцтову кислоту і відповідний запах. Такі матеріали не варто використовувати на металах, так як вони можуть викликати корозію. Також, перед нанесенням на яку-небудь поверхню, слід перевірити взаємодію герметика з оброблюваним елементом.

За цільовим призначенням бувають такі види силіконових герметиків:
· Універсальні
· Автомобільні
· Акваріумні
· Санітарні
Автомобільні герметики застосовуються при ремонті транспортних засобів. Вони відрізняються дуже високою стійкістю до антифризам та інших агресивних середовищ. Деякі склади здатні витримувати вплив бензину, але в основному, від тривалого впливу палива вони руйнуються.

Перед початком робіт слід очистити і знежирити і обсушити поверхні. Якщо раніше був нанесений герметик, його потрібно акуратно видалити. При роботі у вологому приміщенні, наприклад у ванній кімнаті, потрібно провести обробку антисептиком, який знищить можливий грибок і цвіль. При роботі з пористими поверхнями рекомендується заздалегідь місце стику обробити праймером, який закриє пори і посилить адгезію складу.

Склад потрібно наносити з невеликим надлишком, щоб при вирівнюванні шва вся його порожнина була заповнена. Пам'ятайте, що якщо довжина покриття занадто велика, матеріал краще використовувати в кілька етапів.
Після нанесення шов слід обприскати звичайним мильним розчином. Це дозволить без будь-яких проблем видалити надлишки матеріалу і зробити стик акуратним. Якщо для створення країв шва використовувався малярний скотч, то після нанесення клейку стрічку потрібно акуратно прибрати.
 

Інші статті