Кошик
65 відгуків

Масло для гідропідсилювача керма

Яке масло заливати в гідропідсилювач керма? Це питання завжди хвилює автолюбителів. Крім відмінностей за кольором, масла для гідропідсилювача мають ряд ознак, вивчивши які можна точно дізнатися, яка саме рідину потрібно тому чи іншому автомобілю.

Слід звертати увагу на характеристики рідин:
· Діапазон робочих температур
· В'язкість
· Хімічний склад
· Гідравлічні і механічні властивості
За складом олії для рульового управління поділяються на синтетичні, напівсинтетичні і мінеральні.

Синтетика. До переваг синтетичних олій відносять тривалий термін служби, термічну стабільність, низьку ступінь в'язкості, відмінні антикорозійні, антиокислювальні, мастильні та пеноподавляющие властивості.
Полусинтетика. До переваг напівсинтетики відносять середню вартість, підвищену стійкість до корозії, поліпшену стійкість до піноутворення, добрі змащувальні властивості, триваліший термін служби в порівнянні з мінеральними маслами.
З мінусів можна виділити агресивну дію на гумові елементи гідравлічної системи, що обумовлено вмістом синтетичних масел.
Мінералка. До плюсів мінералки відносять відносно низьку вартість і сумісність з гумовими деталями гідравлічної системи.
До мінусів відноситься нетривалий термін служби, висока схильність до піноутворення і висока кінематична в'язкість.

Масло в гідропідсилювач повинно виконувати наступні функції:
· Переносити теплову енергію з метою охолодження системи
· Захищати від корозії
· Змащувати вузли і механізми гідропідсилювача
· Переносити тиск і зусилля між робочими елементами системи

 
Стандартний термін заміни масла в гідропідсилювачі становить 40-100 тис. км і залежить від того, в яких умовах працює транспортний засіб. При експлуатації автомобіля у важких умовах технічні вимоги наказують робити заміну масла в гідропідсилювачі керма не рідше, ніж через 20-30 тис. км пробігу. Якщо транспортний засіб постійно знаходиться під впливом значних навантажень, цей інтервал знижується до 8-10 тис. км пробігу.
Нерідко перед автомобілістом постає питання: чи можна замінити масло для гідропідсилювача, якщо немає підходящого. В даному випадку можна змішувати схожі масла, але тільки за умови, що вони одного і того ж типу.
 

Інші статті