Кошик
65 відгуків

Консистентні мастила

Що таке консистентне мастило? Це спеціальна змазка, яка являє собою не плинне, мазеподібна, щільне речовина. Його застосовують у механізмах, які не можуть утримувати рідкі мастила.

Консистентні мастила буваю натрієві і кальцієві. Це залежить від способу їх виготовлення. Натрієві більш тверді і застосовують їх для змащування паровозних букс і підшипників, які мають плаваючі втулки. Кальцієві – більш м'які і застосовуються в кулисном механізмі для змащення підшипників. Солідол, консталин та інші мастила, відносяться також до кальцієвим. Їх використовують в механізмах, де є кулькові та роликові підшипники.

Консистентні мастила мають ще одну назву – пластичні. Коли мастила піддаються невеликим навантаженням вони стають м'якими, але не стікають з поверхні. Якщо ж мастило піддати перевантажень, тоді вона стає рідкою, але при охолодженні знову твердне. Властивості мастила залежать від властивості масла, яке було використане при виготовленні мастила. Адже всі консистентні мастила на 90% складаються з масла. Пластичної ж робить мастило загусник. Однак головною складовою змащення є добавки, які поліпшують властивість мастила – це присадки, наповнювачі і модифікатори.

Консистентні (пластичні) мастила використовують у різних сферах діяльності – це металургія, гірська і морська промисловості. Висока стійкість до температури, тиску, ударного навантаження, до прісній і солоній воді, дає можливість використовувати пластичні мастила в різних механізмах техніки. Консистентні мастила мають властивість герметика. Вони не випливають і не видавлюються з негерметизированных вузлів. Тим самим забезпечують захист від корозії.

Інші статті