Кошик
72 відгуків

Синтетичні моторні масла

Синтетичне масло отримують в результаті синтезу нафтопродуктів. Воно менше випаровується і не утворює відкладень. Уперше в Німеччині в 1939 році було отримано синтетичне масло, але на ринку він з'явився тільки на початку 50-х років. Масове виробництво синтетики почалося з 1990-х. Це було викликано розвитком моторобудування і появою нових двигунів, які вимагали більш високих якостей від масла, які не могли дати мінеральні масла.

До позитивних сторін синтетичних масел відноситься можливість роботи, як при низьких, так і при високих температурах. Також синтетичні масла мають високу стійкість до окислення.
Негативна сторона у використанні синтетики – це те, що в синтетичних масла, присадки розчиняються гірше, ніж у мінеральних.

Основні властивості експлуатаційної характеристики олій:
- розчинність;
- випаровуваність;
- окислювальна стійкість;
- в'язкість.
Чистота двигуна, стабільний склад масла безпосередньо залежать від розчинності олії.
Від випаровуваності залежить кількість споживання олії та утворення відкладень.
За утворення корозії відповідає стійкість до окислення.
В'язкість забезпечує текучість масла і захист двигуна.
Синтетичні масла більш стійкі до руйнування, ніж мінеральні. Так як, синтетика вимагає мала кількість присадок, які руйнуються в першу чергу.

Як класифікуються по в'язкості масла? Є зимові, літні та всесезонні масла. Визначаються вони по абревіатурі в назві олії. Буква W означає, що це зимове масло, літні марки йдуть просто з цифрами, а всесезонні – здвоєним номером. Характеристика зимових масел відрізняється не тільки міцністю, але і температурою прокачуваність. Що це таке? Це температурний режим, при якому двигун в холодну пору може подавати масло. Іншими словами – нижня межа температури, при якій можна запустити двигун.

Ця загальна інформація допоможе вам у виборі масла для свого автомобіля. Але це тільки невелика частина того, що знають фахівці. Щоб правильно вибрати масло, вам слід знати технічні характеристики свого автомобіля, рекомендації виробника.

Інші статті