Кошик
65 відгуків

Трансмісійні масла. Класифікація масел.

Застосування трансмісійних масел має широкий діапазон – це і коробки передач, і мости, і механізми рульового управління, і роздавальні коробки. Іншими словами, масло застосовують там, де є зубчаста і гідромеханічна передача. При зубчастої передачі масло виступає в ролі мастила, а при гідромеханічної, є основним робочим компонентом.

Розглянемо властивості, якими володіє трансмісійне масло. Передусім - запобігання зносу тертьових поверхонь. Це відбувається за рахунок того, що масло утворює стійку плівку між ними. Далі – знижує втрати на тертя між зубчастими парами. Трансмісійне масло відводить тепло від поверхонь, що виникає при терті, видаляє продукти зношування, захищає від корозії, знижує вібрацію і шум, а також ущільнює зазор між поверхнями деталей, що труться.

Експлуатаційні вимоги, які пред'являються трансмісійним масел, різноманітні. З одного боку, вони повинні бути високого ступеня в'язкості, при робочій температурі, а з іншого боку – при низьких температурах, не дуже в'язкі. Ці вимоги відображаються індексом в'язкості масла. Чим вище індекс, тим менше масло реагує на зміну температури.

Велика частина трансмісійних масел має мінеральну основу. Але останнім часом з'явилася велика кількість масел, які мають синтетичну або полусинтетическую основу. Для того, щоб надати маслу більше властивостей, використовують різні присадки, які вводять в основу трансмісійного масла. Фахівці по маслу вважають, що трансмісійне масло на мінеральній основі, набагато краще, ніж на синтетичній. Це пов'язано з тим, що мінералка має високі якості мастила. Але з іншого боку, щоб скоротити час між замінами масла, краще користуватися синтетикою.
 

Інші статті