Кошик
65 відгуків

Трансмісійні мастила для МКПП

Якщо масло названо трансмісійним – це не означає, що його потрібно використовувати в будь-якому трансмісійному агрегаті. У багатьох легкових автомобілях в коробці передач використовують моторне масло. Вибір мастила для трансмісії залежить від двох категорій:
перша – питоме навантаження в механізмі,
друга – швидкість ковзання.
Яке масло використовувати синтетику або мінералку? Різниці великої немає. Просто мінеральне масло вигідно з економічної сторони.

Вибираючи масло, слід звернути увагу на в'язкість і кількість присадок (протизадирні). Це дозволить значно продовжити час роботи деталей трансмісійних агрегатах. На сьогоднішній день більш поширені масла для застосування в легкових автомобілях це масло ТМ-4 або ТМ-5.
ТМ-4 застосовують для моделей марки ВАЗ, а ТМ-5 – для всіх інших вітчизняних марок авто. Раніше було добре відомо масло ТАД-17И, але в наш час його замінив аналог ТМ5-18. Тому при покупці масла, будьте уважні. Так як масла з таким маркуванням вже не існує. Для іномарок тип масла вказується в каталозі або в експлуатаційному керівництві до автомобіля.

Але вибирати масло тільки за експлуатаційних умов автомобіля не варто. Потрібно обов'язково враховувати в'язкість масла. Моторне масло марки 15W40 або трансмісійне 75W-80 дуже добре підійдуть для вашого авто. Для автомобілів марки ВАЗ найбільше підходить масло марки ТМ-4-12, головне, щоб це не була підробка. Нижче, в таблиці, ви зможете побачити який клас масла краще для застосування за температурними діапазонами.

Діапазон застосування масла
 

Мінімальна температура Клас масла Максимальна температура
-40   75W-80 35
-40  75W-90  35
-26 80W-85  35
-26 80W-90  35
-12  85W-90 45

На сьогоднішній день вибір масла так великий, що багато автолюбителів губляться, що вибрати. Тому завжди користуйтеся послугами фахівців, які зможуть вам надати висококваліфіковану допомогу, і ви не нашкодите своєму автомобілю.

Інші статті